Bir kavuşma hikayesi: AYLA

Türk yapımı bir çok film izlemiş olabilirsiniz ama hiç biri bu kadar güzel yapılmamıştır. Gerçek yaşanmış bir hikayenin beyaz perdeye dönüşünü konu eden film oldukça iddialı bir konu ile izleyicinin beğenisine sunuluyor. Yıl 1950 Kore savaşı sırasında Türk askerinin yaşadığı duygu yüklü bir hikaye

Savaşta ölümün olduğu topraklarda duygusal bir film

Savaşta ölümün olduğu topraklarda duygusal bir film

Katliamların ortasında çaresizce ölen cesetlere sarılmış bir kız çocuğuna uzana Türk Askerinin elleri

Kuzey Kore'nin saldırıları karşısında savunmasız kalan halka yardım olarak destek veren ABD yanında Nato güçlerini istediğinde Türk ordusu da destek verdi. 

Koreye giden ilk asker konvoyu merkezi kıta da saldırıya uğruyorlar ve yine Türk askerinin çabası ile mücadele sürüyor .

Tam bu sırada ay yüzlü bir kızla tanışan rütbeli askerimiz olan Süleyman'ın hayatı işte o an değişiyor. Savaş alanında bulduğu o kız bütün hayatına hakim olacaktı. 

Kız Süleyman'ı baba biliyor ve kabul ediyordu. Kimse ayrılığı düşünmüyor hesaba bile katmıyorlardı. O güne kadar kız Türkçeyi öğrenmiş ve Ankara marşını bile bizim kadar güzel okuyor. 

Artık birlikler görev teslimi yapmak zorunda kalacaklardır ve ayrılık çanları kapıları vuracaktır. Süleyman ayrılmak istemeyecek ve Ayla'yı bir bavula koyup gemiye kadar götürmek isteyecektir ama buna da engel olacaklardır. 

Artık ayrılık vakti geldi ve ayrıldılar.

Tam 50 yıl sonra 2010 yılında tekrar kavuşuyorlar ve o anı mutlaka izlemelisiniz. Öyle ki gözlerinizden yaşların aktığını kendiniz bile fark etmeyeceksiniz.

Film görsel olarak çok güzel hazırlanmış savaş sahneleri abartı değil oldukça yerinde kaliteli bir düzenle sunulmuş. İzlerken sıkıcı olmayan keyif veren bir izlenime sahip

ayla filmi izlenim ayla filmi izle kavuşma filmi duygusal film 2018 en duygusal film izle savaş filmi türk kore savaşı