Bülent Büyükbaş Öldü ( Bülent Kayabaş hayatı ve bilinmeyenleri )

usta oyuncu Akciğer yetmezliğinden hayata veda etti. 72 yaşında olan Yeşilçam ustası yakalandığı hastalığın kurbanı oldu ve bu hayata, bu dünyaya veda etti.

Ölüm haberi bu sabaha onu seven hayranlarına ve bütün sanat camiasına duyuruldu. Bülent Büyükbaş hakkında merak ettiğini bütün sorunların yanıtı

Büyük usta Bülent Büyükbaş Hayata veda Etti

Büyük usta Bülent Büyükbaş Hayata veda Etti

Yakında zamanda çekilmiş bir fotoğraf karesi

Bülent Büyükbaş kimdir? ( hayatı ve sinema dünyası )

Bülent Büyükbaş yeşilçamın unutulmaz karakterlerine can vermiş usta bir oyuncudur. Kendisini bir çok filmde gördük. Türkiye de bir çok insan onun filmleri ile tanıştı.

Ustalığı gerçekten muhteşem olan bir oyuncu kendisine rahmet diliyoruz. yakınlarına da sabır.

Bülent Kayabaş, 25 Ağustos 1945 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Bülent Büyükbaş olarak bildiğimiz ismi  Osman Bülent Kayabaş’dır.

Profesyonel oyunculuğa: 1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Bir çok televizyon, dizi ve tiyatro oyununda hünerlerine sergiledi. Prfesyonle olarak oynadığı bir çok eseri vardır. Sinema dünyası için Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu adlı karakteri 14 yıl boyunca seslendirdi.

Yakın zamanda oynadığı filmi hatırlarsınız. 2000 yılı içinde yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polatberaber oynamışlardır.

Bülent Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen’in,Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ adlı oyununda oynadı.

Bülent Kayabaş'ın aile hayatı ile ilgili kısa bilgi: 1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa sürede boşandı. 2007yılında 15 yıllık arkadaşı Selma Kepekli ile Turgutreis’te evlendi.

Bülent Kayabaş öldü Bülent Kayabaş kimdir Bülent Kayabaş hayatı Bülent Kayabaş filmleri Bülent Kayabaş neden öldü