Türkiye genelinde Sağlık bakanlığının sahip çıkmasıyla birlikte artık geleneksel tıp uygulaması resmi olarak başlatılacak. 18 hastane de bulunun geleneksek tıp merkezi sayıları da gittikçe arttırılacak.

Doğal yollarla tedavi olmak isteyen vatandaşın talepleri doğrultusunda geliştirilen bir dönüşüm projesi

Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi kapsamında dünya genelinde alanında uzman bir çok bilim insanı davet edilecek ve bu sempozyumda bilgi verme amaçlı konuşmaları amaçlanacaktır. 

Tıp kongresini destekleyen kuruluşlar: Cumhurbaşkanlığı himayesinde; Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi işbirliği ile düzenleniyor.

Amaç ise geçmişten günümüze gelen geleneksel tıp bilgilerinin modern tıpla buluşması yada sentezi söz konusu olacaktır. Hem dünya genelinde hemde Türkiye de bulunan bir çok bilim insanının ortak düşüncesi ile yeni bir çizgi oluşturulacak.

Artık bir çok doğal yöntem hastanelerde karşımıza çıkacak tedavi yöntemi olacaktır. 

Geleneksel tıp alanında hizmet verecek poliklinikler Türkiye genelinde faaliyet gösterecek şekilde açılacaklar

Bu konuda doğal yöntemler ve modern tıp alanının birleşmesi gerçekten ortaya güzel bir sentez çıkartacaktır. Uygulama şekli nasıl olur bunu da zamanla göreceğiz.

İBN-İ BAYTAR'IN KİTABI

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise bünyelerinde 'Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi'ni kurduklarını kaydetti. İslami bilim insanlarından İbn-i Baytar'ın 1200'lü yıllarda yazdığı kitabın Osmanlıca'dan çevrildiğini belirten Erdöl, "Bu eşsiz eser Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılacağı toplantı ile tanıtılacak" dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları