Osmanlı döneminin en parlak süreçlerinden birini konu alan dizi için izleyenler çok bekledi ve nihayetinde ilk bölümü ile tanıştılar. Peki ilk bölüm beklendiği reyting aldı mı?, Mehmet dizisi nerede çekiliyor ve bütçesi ne kadardı? gibi bütün sorularınızın yanıtını vermeye çalışalım

Peki dizi izlenir mi?

Kenan İmirzalioğlu'nun oynadığı hiç bir dizi kötü olmaz diyoruz. Özellikle dizi ekibi oldukça başarılı ve konu sürükleyici bir boyut aldığından dolayı kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

İlk bölümünde reytinglerde istediğini almamış olabilir ama bu sonra ki bölümlerde başarıyı almayacak anlamına gelmiyor.

Mehmet biri cihan fatihi dizisi nerede çekiliyor

Mehmed Bir cihan fatihi dizisinin ilk bölümü analizine girmeden önce dizi ile ilgili önce nerede çekimlerin yapıldığı ve çekim alanları ile ilgili bilgi verelim

Öncelikle dizi dev platformlara kurulmuş ve oldukça profesyonel bir alanla çekiliyor. Platformlar iki noktada hizmet veriyor. 

Birinci platformun olduğu alan Maltepe Üniversitesidir. Bu platformda kullanılan alan ise ; 4.000 m ² kapalı, 50.000 m² açık alandan oluşan dev bir dizi sahnesi

İkinci platform ise Hadımköy: 25.700 m²’lik dev ikinci bir alan daha kurulmuş.

Tek bir bölüm için 2 milyon TL harçandı

İlk bölüm için harcanan ücret tam 2 milyon. Türkiye'de bir bölüm için harcanan en büyük rakam diyebiliriz. 

Bu dizide bir kaç ayrıntıyı sizlerle paylamak istiyoruz. Özellikle atlı sahneler için özel bir ekiple anlaşma yapılmış ve ekip yurt dışından getirtilmiş. 

At sahneleri için kullanılan isim:  Jason White

Jason hangi filmlerde rol üstlendi Harry Potter, Da Vinci Şifresi'nde ve lakabı “Horse Master” (at eğitimcisi) 

Dizi için kusursuz bir senaryo işliyor ve oldukça da keyif veren bir dizi oldu

Mehmed dizisi ilk bölümde reytinglerde ne durumdaydı

Mehmet bir cihan fatih'i dizisi istediği performansı gösteremedi diyebiliriz. Çünkü o gün yayınlanan Kadın dizisi ilk sırayı aldı ve Mehmed dizisi de 3. sırayı alabildi.

Bu durum dizinin kötü olduğu anlamına gelmiyor çünkü izleyenler bir kaç bölüm sonra diziyi izlemek için gün bekleyecekler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları