Nükleer santral konusunda gerçekten neler düşünüyoruz. Yada nükleer santrallerin neden kurulduğunu biliyor muyuz? işte bütün bu soruları sokakta ki insanlara soruyorlar ve bakın nasıl cevaplar alıyorlar. İşte Mersin Akkuyu Nükleer santral kurulması hakkında neler düşünüyorsunuz?

Nükleer enerji olarak ifade edilmesi gereken bir ihtiyaç tabi bu ihtiyacın yararları kadar zararları da var. Öncelikle insanlarımıza bu tesisler hakkında gerçek bilgiler verilmelidir. 

Çünkü neredeyse hiç bir üretimi olmayan bir ülkeyiz. Enerji de dışarı bağımlılığımız gittikçe artıyor bu artışın önüne geçmek için mutlaka kendimize ait olan ve kendi potansiyelimiz için üretim yapacak tesislerin kurulması bizler için gereklidir. 

Peki enerji ihtiyacını karşılamak için Nükleer santral kurmamız mı gerekiyor diye bir soru sorduğunuz da ise bizler üretmeyi öğrenmeyen bir millet olduğumuz için bize dayatılan dışında hiç bir alternatifimizin olmadığını kabul etmek zorundayız. Çünkü enerji ihtiyacı karşılamak için doğayı kullanmak için bile büyük teknolojik tesisler inşaa edilebilir. 

Doğaya vereceği zararla ilgili olarak bir şeyler yazmak gerektiğinde ise büyük bir kıyım başlayacaktır. Çünkü dünyanın doğal dengesi bozuluyor bu denge bozukluğunu ise şimdi görmesek de ileri ki zamanlarda yapılan bu hatalar herkesin yaşamına engel olacaktır. 

İşin aslı enerji ihtiyacını karşılamanın sadece bir yolu nükleer santrallerdir . Şimdilik bu ülkenin enerjisini karşılayabilmesi için gereklidir ama bu haklı olduğu zararsız olduğu anlamına gelmiyor.

Peki sokakta kiler bu konuda ne düşünmüş buyurun birlikte izleyelim

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları