Kamu çalışan işçilere yönelik geliştirilen ve bütün taşeron işçilerin kadroya alınma sözlerinden sonra işin iç yüzü ortaya çıktı ve kamuda görevli olan bazı taşeronların dışarıda bırakıldığı görüldü. Özellikle KİT'lerde çalışan işçilere karşı yapın bu haksızlık için bakın nasıl bir isyan var

PTT'de çalışan bir işçi kardeşimizin haklı talebi

KİT kapsamında dışarıda bırakıldılar ve sonrada gelen tepkilerle birlikte Kitler için de bir çalışma yapılacaktır söylendi ve öylece bırakıldı. 

Sorsanız çalışma bakanı herkese kadro verdiklerini her konuşmasında tekrarlıyor ama bu gerçeği de sürekli görmemek için üstünden atlayıp duruyor. Bu işçiler bu ülkenin kamu alanlarında çalışan ve neredeyse en ağır işi yapanlar peki neden kadro dışında tutulma gereği duydular...

PTT'de çalışan taşeronlar daha ne kadar sessiz kalacaklar!!

Sorsan rızkın Allahtan geldiğine inanırlar ama haklarını almaya gelince de işten atılma korkusuyla sessiz kalmayı tercih ediyorlar.

Anlaşılan adamların neden PTT'ye kadro vermediği anlaşılmaktadır. Çünkü kendi hakkını savunmakta aciz kalmış bir gurup taşeron işçi için kim neden hak versin. kendisi hakkını almak istemekten acizken;

Sürekli aylık uzatılan sözleşmelerle haklar yeniyor, kimse kardeşim neden doğru düzgün bir sözleşme yapmıyorsun demiyor, Sendikal faaliyetlerin olabilmesi için hiç bir imkan tanınmıyor.

İşçi daha ne kadar sessiz kalacak!

Elinde ki ekmeği aldıklarında ağlamamızın bir faydası olmayacaktır.

İşten atılma korkusu, kredileri ödeyememe korkusu, daha yeni evlendim korkusu, ben başka yerde çalışamam korkusu, bu yaştan sonra kim bana iş verir korkusu, arkadaşlar bu korkuların hepsi emin olun sizlere iş güvencesi sunmuyor.

Sadece sizlere sessiz kalmayı, yalakalık yapmayı, zalimin karşısında susmayı öğretmek dışında hiç bir kâr sağlamaz.

Gelin artık bir el olmak için çalışan ve sesimizi duyuralım. Sürekli gündem değiştiriliyor ve bizler hiç yokmuşuz gibi davranılıyor.

oysa ki biz işçiler davetlere icabet ettik, Hükumet ise bizim davetimize icabet etmek istemedi.

Mutlaka bir şeyler yapacaklar yalanı ile kendimizi kandırmayalım...

Gelin birlik olalım ve verilmeyen haklarmızı geri alalım.

PTT 'ye kalsa biz taşeronlar insan bile değiliz, Düşünsenize yemek dahi vermiyor.

Olumlu olumsuz yorumlarınıza açığım ama lütfen küfürlü ve hakaret dolu sözlerden kaçınalım

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları