2010 yılında bir camide İslama merhaba diyen ve daha sonra iş ortamında ki sıkıntılardan dolayı yaklaşık bir yıllık bir ara verdikten sonra kütüphanesinde bulduğu İslam kitaplarını okumaya başlayarak İslam dinini seçtiğini ifade etti.

Alaca karanlığın baş kahramanı olan ve Vampir olarak karşımıza çıkan Robert Pattinson Müslümanlığı seçti

Hoş görü dini olarak gördüğü İslam dinini kabul etmiş olmasının arkadaşları ve ev halkı tarafından da desteklenmesini ümit ediyor.

Kendi ağzından İslamı nasıl seçtiği ve Müslümanlığa geçişini anlatıyor. 

“2010’da Los Angeles’ta gezerken gördüğüm bir camiye girince hayatım değişti. Çok pozitif ve meraklıydım. İslam hakkında araştırmayı ve daha çok şeyler öğrenmek istemiştim. Oradan çıkınca hemen İngilizce bir Kur’an-ı Kerim alıp okudum. Okumaya başlar başlamaz farkettim ki… Vaov! İşte bu hakikat. Ancak iş yoğunluğum nedeniyle İslamiyet’le ilgili incelemelerim yarım kaldı.

Bir sene sonra evimi değiştirirken kütüphanemde İslam dini hakkında kitaplar buldum ve hemen okudum. Müslümanlar’ın hoşgörü anlayışı, benim için tam anlamıyla bir aydınlanma oldu. Bu konuyla ilgili daha fazla konuşmam ise menajerim tarafından yasaklandı.

Ben İslam’a olan ilgimi saklamak istemedim ama yöneticim biraz daha beklememi ve bunu iyice düşünmemi söylemişti. Ben de bunu yaptım ve bir pazar günü gerçekten Müslüman olmaya karar verdim. Tek istediğim arkadaşlarım ve ailemden destek almak.”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları