Şeker fabrikalarının satışa çıkarılma kararları Resmi gazete yayınlandıktan sonra tepkiler büyümeye başladı ama Hükumet açıcından değişen bir şey olmadı. Şeker zirvesinde söz hakkı verilen bir şeker çiftçisinin o unutulmayacak konuşması. İşte Nihat Babaözlü'nün konuşması

Ömrümde ben ilk defa otele geldim diye başlayan ve sonra da çocukların gelecekte kanser olma ihtimalleri ile başlayan haklı isyan

Konuşma adabına uygun olmayacağını düşündüğü konuşmalarından dolayı önce helallik istedi ve sonra da sağdan ve soldan vurmaya başladı. 

Özellikle bugün ki toplantının bir kaç yıl önce yapılması gerekiyordu ama şimdi yapılan bu toplantının hiç bir anlamı olmadığını ifade ediyor ve sonra da bir çiftçinin neden hükumet kararlarını izlemek zorunda kalıyor.

Laf salatası yaparak lafın harmanını yapmayın.

Çiftçinin haklı isyanını dinlemek için Hükumetin bir sözcüsü var mı? diye soruyor ve sonra da burada oturmakla bu işlerin olmadığını ifade ediyor.

Konuşma zamanı değil bir an önce eylem lazım diyerek konuşmasını bitiriyor.

Şeker pancarına yönelik geliştirilen sözde eylemlerinin hepsinin yalan olduğunu ifade etti ve kendisi bu doğallığı yaşadığını ifade etti ve yine her şeyi kendilerinin başaracağını ifade etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları