Sonuç bilindiği halde İstanbul belediye seçimi neden tekrarlandı
İBB seçimleri 31 Mart tarihinde bitmiş ve YSK kararı ile seçimin tekrarlanması kararı çıkmıştı. 23 Haziran seçimleri bitti ve sonuç fark açılarak bir kez daha tekerrür etti. Peki bu sonuç bilindiği halde İstanbul belediye seçimi neden tekrarlandı. Olayın faturası yine halka dönük farklı şekillerde getirilecek.

İBB savaşının Kazananı yine Ekrem İmamoğlu oldu

Öncelikle İBB seçimlerinde ilk kez vaatler vardı. Bu vaatler arasında çocuklar, gençler ve kadınlar ağırlıklı olarak yer aldı. Ekrem Bey'in adaylığı aslında bizlere bu özel vaatleri getirmiş oldu.

17 yıllık bir iktidardan ve AKP hükumeti öncesinde yine AKP belediyeleri tarafından yönetilen İstanbul da yollar, metrolar, metrobüsler gibi alanlarda sürekli yapılanmalar yapıldı ve halka tanıtıldı. Peki bunlar gerçekten vaatler mi?

İşin birde farklı bir boyutu vardı. İBB seçimleri neden tekrarlandı ve bura da sonuç bilinmesine rağmen tekrarlanmasında ki amaç nedir?

İstanbul belediye başkanlığı seçimi için biraz zaman lazım lazım olabilir. Verilerin sağlıklı bir şekilde temizlenmesi ve geçmişe dönük izlerin silinmesi bu durum için etkili bir gerekçe olabilir.

Alt tabanda çalışan personelin yeniden düzenlenmesi ve İBB kayıtlarında olan verilerin ve istatistiklerin yok edilmesi olabilir.

İBB seçimleri için AKP hükumeti Terörist dediği insanın mektubunu bile hiç çekinmeden okudu. 

Milliyetçi sıfatı ile gündemde olan Bahçeli bile Apo'yu savundu.

Bu seçim sonuçlarından sonra yedikleri tokatın acısını veya mesajını alacaklar bilinmez ama bir an önce dönüp ayna aramalılar.

Ekrem'in işi çok zor. 

1 Ekrem = 1 Reis + Bir Binali + 1 AK parti sonuç ise halkın cevabı oldu

Halk kararını vermiş olmasına rağmen kabul etmemiş ve olayı farklı boyutlara taşıyarak hem israfa yol açılmış hemde bu vatandaşın sırtına bir yük daha yüklemişlerdir.

Tabi İstanbul kaynaklarını hafife almak doğru değil ama her şey bu vatan için ise bu yapılanlara ne deniyor.

  • Terörist dedikleri insanlarla aynı masaya oturuyorlar.
  • Milliyetçi kimliklerini bir seçim için köşeye bırakıyorlar.
  • Tarafsız dedikleri TRT ekranlarına terörist kabul ettikleri insanları çıkartabiliyorlar.


Amacınız bu vatan mı?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları