Tek haneli enflasyonun vatandaşa yansıyan kısmı çift haneliler oluyor
Bakan çıkıp enflasyonun tek hanelere düştüğünü büyük bir düğün havasından açıklarken halkın hiç tüketmediği ürünler üstünden yapılan bu haksız puanlamayı birde aynı insanların vatandaşa yansıtırken en az iki katıyla yansıttığını görelim. Enflasyonun 9'da olduğunu söyleyenler, Zamları 15'te başlatıyor

Tek haneli kandırmanın arkasından gelen gerçek vatandaşa yazılıyor

Yönetici olarak seçilenlerin bu halkı kandırmaya yönelik geliştirdikleri hayal kırıklığı her geçen gün halka daha fazla yansıyor. 

Yapılan açıklamalara göre Ekonominin yüzde 9 yani tek haneli olduğu ifade edilirken, gelen zamlar ise bunun yalan olduğunu bağırıyor. 

Peki bir bakan çıkıp vatandaşını neden kandırmak istesin ki!

Hani her şey bu vatan ve bu vatandaşlar içindi.

Zamlar çift hane ile başlıyor.

Artık vatandaşın dayanacak gücü kalmamışken, devleti yönettiğini zannedenler 20 yılda yaptıkları israfın bedelini yine bu zavallı halk ödüyor.

Sözde Müslümanlıkla başlayan ve daha sonra demokrasi ve cumhuriyetle devam eden bu değişim bakalım en sonunda bizi nerelerde bırakacak. 

Vatandaş bu durumu izlerken kimisi korkudan sessiz kalmayı tercih ediyor, kimisi rantı için ısrarcı olmaya devam ediyor ve kimileri de ses çıkartıyor ama her zaman terörist olmaya devam ediyor.

Tek haneli enflasyonun masallarda geçen ejderha gibi olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Elektrik ve doğalgaz sonrasında sıra Tren ve Postada

İnsanların kış mevsimine girmesiyle birlikte hem elektrik hemde doğalgaza gelen büyük zamlarda neredeyse Yüzde 50 civarında bir rakamdan bahsedebiliriz.

Bununla birlikte yetmezmiş gibi sırada Tren ve posta kısmına ortalama Yüzde 20 civarında bir zam geldi. 

Enflasyon Tek haneli gelen zamlar ise çift haneliler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları