Toplanma alanları ile ilgili çarpıcı gönderme ve Ece Üner
Depremle birlikte bazı gerçeklerde gün yüzene çıktı. Bunlardan bir tanesi de acil durumlar için hazırlanmış acil toplanma alanlarının AVM gibi dev alışveriş merkezlerine peşkeş çekilmiş olmasıydı. Bunu izah etmek o kadar değildi, derken Showtv haber sunucusu Ece Üner bu durumu kendine özgü bir eleştiri yöntemi ile bakın ne kadar da güzel anlatmış.

Baskıcı bir düzende doğruları haykırmak ne kadar güzel

Sosyal medyayı sallayan Ece Üner'in sözleri o kadar sessizliğe rağmen insanların çok hoşuna gitti ve sosyal medyayı 10 şiddetinde salladı.

Bir yere kadar gelen rant ve çıkar ilişkisi insanlarımızın hayatlarını bile hiç düşünmez hale geldi. Öncelikle deprem, sel gibi doğal afetler için insanların acil toplanma alanları olarak belirlenmiş noktaların belli çıkarlar uğruna alışveriş merkezlerine verilmiş olmasına tepkiyi bakın ne kadar da güzel dile getiriyor

Ece Üner'in 'toplanma alanı' göndermesi sosyal medyanın gündemini yıktı geçti

Deprem anında toplan alanı yerine AVM'lere koşun

İstanbul'da olası bir depremde bizlerin toplanma alanı olarak belirlenen 493 bölgeden 416'sında alışveriş merkezi, rezidans ve gökdelen inşa edilmiş. Neyse ki deprem anında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM alternatifimiz var.

Ece Üner'in bu haklı tepkisini duyan olacak mı? 

Bir sabah kalkmışsınız bir bakmışınız kadın görevini bırakmış yada kovulmuş.

Yıllarca alınan vergilerle yapıla yapıla AVM'ler mi yapıldı

Yazıklar olsun hiç bu halkın hakkını ödemeyi düşünmediniz hep cebinize indirmek için çalıştınız. Bari deprem gibi doğal bir afet için bir şeyler yapsaydınız. 

Allah deprem musibetinden bu milleti korusun. Olası bir deprem anında onbinlerce insan ölecek ve sizler bunu nasıl izah edeceksiniz. Hangi vicdanınızla bunu anlamaya çalışacaksınız.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları