Türkiye'de satışa sunulan en iyi ve en kaliteli 5 akıllı telefon modeli
Akıllı telefon piyasası gün geçtikçe daha da ileriye gidiyor. İşte yeni yılda Türkiye telefon pazarında yerini alan en iyi akıllı telefonları sizler için araştırdık. Akıllı telefonların içinde ödeyeceğiniz parayı hak eden 5 akıllı telefon derledik

Huawei Honor 10 Fiyat ve performans makinesi

Huawei Honor 10 Fiyat ve performans makinesi

5 Numara da sizler için listeye aldığımız telefon modelimiz Huawei Honor 10

Öncelikle Türkiye pazarına girmiş bir çok model ve marka bulunmakta ama işin içinde ödediğiniz ücretin karşılığını alıp almayacağınız olacaktır. 

Öncelikle Huawei Honor 10 telefon için bir benzerlik kıyaslaması yapılabilir. Önemli olan telefonun amiral gemileri ile olan kıyasıya mücadelesine düşük fiyatla katılıyor olmasıdır.

Bir telefonda aradığını özellik hem düşük ücret hemde muhteşem bir kamera ise bu telefon tamda size göredir.

işte telefonun bir kaç özelliği

Telefon, 19: 9'luk en-boy oranıyla birlikte 5.4 inçlik boyuta sahip. Honor 10,  2280 x 1080 gibi tatmin edici bir ekran çözünürlüğüne sahip olmasına rağmen maliyetleri düşürmek için OLED yerine LCD ekranla geliyor. 

Xiaomi Mi 8 ( Iphone X benzeri bir telefon )

Xiaomi Mi 8 ( Iphone X benzeri bir telefon )

4. sırada ise Xiaomi Mi 8 - Tek kötü noktası kopya bir görüntüye sahip olması

Çin pazarında bütün dünyaya ben geliyorum diyen bir telefon modeli. Oldukça kaliteli bir arayüz ve hızlandırılmış bir android sistemine sahip.

Güçlü markaların korkulu rüyası olacak bir model. 

Fiyat olarak Türkiye pazarı için büyük bir para olarak görülebilir ama sunduğu özellikler büyük markalarda daha fazla ücrete tabi tutuluyor.

İşte Xiaomi Mi 8'in bir kaç özelliği

1080x2248 Full HD+ çözünürlüğünde ve 18.7:9 en/boy oranında 6.21 inçlik bir Samsung üretimi AMOLED ekrana sahip olan yeni Xiaomi Mi 8, daha önce ortaya çıkan sızıntılardan da bildiğimiz gibi çentikli bir tasarıma sahip. Son derece ince çerçevelere sahip olan cihaz, bu şık tasarımı sayesinde kullanıcılara %88.5 gibi muhteşem bir ekran/gövde oranı sunuyor.

Huawei P20 Pro ve P20

Huawei P20 Pro ve P20

3. sırada ise sizlere Huawei P20 Pro'yu sunuyoruz. 3 kameralı canavar

Artık akıllı telefonların en vazgeçilmez özelliklerinden biri olan kameralar konusunda bir tık üst seviyeye çıkan Huawei P20 Pro için muhteşem bir kamera özelliği kullanıcılarına geliyor.

Türkiye pazarında istediği ücreti hak eden muhteşem bir cihaz. Çin üretimli bu cihazların tek kötü tarafları ise Çentikli olarak iPhone X taklitçisi olmalarıdır. Öyle ki işletim sistemleri ne kadar android olsa da, sistemlerinde bile bir benzerlik var.

Huawei P20 Pro’yu rakiplerinden ayıran en önemli özellik ise Leica markalı 3 arka kameraya sahip olması. İkili modülde 40 megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyafram açıklığına sahip bir RGB ve 8 megapiksel çözünürlüğünde f/2.4 diyaframlı bir telefoto lens bulunurken, ayrılmış olan kamera modülünde de 20 megapiksel çözünürlüğünde f/1.6 diyaframa sahip bir monokrom sensör bulunuyor.

Samsung Galaxy S9: Android işletim sistemini kullanan en akıllı telefon

Samsung Galaxy S9: Android işletim sistemini kullanan en akıllı telefon

2. sırada ise Androidin en akıllı telefonu Samsung Galaxy S9 geliyor

Samsung amiral gemisi olan  Galaxy S9 muhteşem yetenek ve özelliklerle geliyor.  

Bir kaç özelliğinden bahsettiğimiz de telefonun ne kadar özel olduğunu göreceksiniz. Öncelikle toza karşı telefon korunmuş, Hızlı şarj özelliği var, Dex özelliği ile telefonunu bir masaüstü bilgisayara çevirebiliyorsunuz. 

Ayrıca şarj olayında kablosuz bir hizmet sunuyor ve ayırca ses sistemi olarak iki hoparlör sunarak telefonda sinema sistemi keyfi almanız sağlanıyor. 

Bunun gibi daha bir çok yeni özelliği var. 

Apple iPhone X tüm akıllı telefonların kralı

Apple iPhone X tüm akıllı telefonların kralı

Listenin zirvesinde ise Apple iPhone X var.

10. yıla özel olarak geliştirilen telefon modeli oldukça büyük bir beğeni topladı. Bir çok yeni özellikle birlikte geçmiş modelleri geride bıraktı. 

Telefonda ki bir kaç özellikten bahsederek telefonun neden birinci olduğunu görebileceksiniz. 

Kablosuz kulaklık, Kamera özelliği, Yüz tanıma özelliği, Kablosuz şarj, Su ve toza karşı korunma gibi bir çok yeni özelliği kullanıcılarına sunan telefon bir böbrek fiyatında ama değer.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları