Yolcu beraberinde gelen yurt dışı telefonların yeni harç ücreti

2019 yurt dışı telefon harç bedelleri belli oldu. Gün geçtikçe yeni yeni adımlar atılmaya devam ediliyor. 2018 yılı olmak üzere 170 TL olan harç bedeli bir anda 3 kat zam yapılarak 500 TL olarak düzenlendi ve bu karar Cumhurbaşkanı onayı ile yayımlandı. Bakalım yolcu beraberinde getirilen telefonlar devam edecek mi?

Yurt dışında yolcu beraberinde getirilen telefonlar için, telefon kullanım ücretlerinde inanılmaz artış yapıldı.

2019 yılına girmeden fiyatı belirlenen harç tutarı uygulanmaya başlandı bile. İşte 2019 yolcu beraberinde gelen telefonların harç bedelleri.

Tam 500 TL

Her geçen gün yeni bir haberle uyanıyoruz. Artık insanların alternatif olarak değerlendirdikleri kazanç yolları bir bir kapatılıyor. 

Yurt içinde satılan telefon fiyatların uçuk olması nedeniyle yurt dışında telefonlar sıklıkla tercih ediliyordu. Bu yeni düzenleme ile birlikte artık bu da imkansız bir hal aldı.

492 sayılı harç kanununda ki o değişiklik

492 sayılı harç kanununda ki o değişiklik

Maktu harç tutarı yeniden belirlendi.

Peki burada ki amaç nedir!

iç piyasa var olan telefon şirketlerinin bizleri daha iyi kazıklanmasını sağlamak ve hükumetinde bu durumda vergi alması dışında ne anlam ifade edebilir. 

Bu ülkede her şey vatandaşın sırtından karşılanıyorsa ve hükumetler bu durumda vatandaşın sırtında ki yükü hafifletmek yerine bu tür eylemleri gerçekleştirerek geçim sıkıntısı yaşayan insanların alternatiflerini de yok ediyorlar. 

Bu gibi durumlarda ülkenin yerli imalatı olan telefonları var bunları satmak için yapıyor denilse eyvallah ama olay tamamen dışarıdan gelen markaların daha kabarık fiyatlara bizlere satılması dışında bir şey değil.

yolcu beraberi telefon harç 2019 telefon harcı 2019 yurt dışı telefon