Rıza Kocaoğlu oyuncu analizi ( 3 farklı dizi ve 3 farklı karakter )

Rıza Kocaoğlu gerçekten koca bir yeteneğe sahip. Oyuncunun dizilerde ki başarısını sizler için kısa bir film şeridi gibi derledik umarız beğenirsiniz. İşte sizlere Çukurun Aliçosu, İçerdenin Davut'u ve Filintanın psikopat Padre Celalı

Dizilerde ki oyuncuların hayret verici performansları ve yetenekleri

Rıza Kocaoğlu bu kategorimiz için seçtiğimiz ilk sanatçı. 3 diziyi ele alıp dizide ki karakterlerle birlikte Rıza'yı da gördüğümüz yetenekleri ile analiz etmeye çalışacağız. Başrol oyuncularının bir gerisinde ekranlarda karşımıza gelen bu yeteneği fark etmemek elde değil.

Rıza Kocaoğlu'nun hayatı ve oynadığı dizilerle birlikte karakterlerinide aktarmaya çalışacağız ama en son oynadığı 3 dizi üzerinden bir değerlendirme sunacağız.

Rıza KOCAOĞLU kimdir?

1979 yılında İzmir’de doğan Rıza Kocaoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur.  Çağan Irmak’ın ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu “Bana Şans Dile” filmi ile 2001 yılında sinemaya adım attı. Bugüne kadar 50’ye yakın sinema filminde ve TV dizisinde yer aldı. Son olarak “İçerde” dizisinde Davut rolünü canlandıran oyuncu, şu anda “Çukur” dizisinde Aliço karakterine hayat veriyor.

Rıza Kocaoğlu Aliço karakteri ile Çukur dizisinde ki inanılmaz performansı

Rıza Kocaoğlu Aliço karakteri ile Çukur dizisinde ki inanılmaz performansı

Aliço karakterini ilk gördüğünüz de o kadar çok role kendini vermiş ki, bütünleşmenin anlatımı başka türlü yapılamaz. 

Karakteri ile olan uyumu oyuncunun yeteneğini göstermektedir. Özellikle akıl sağlığı bozuk bir imaj yaratıyor olması da ayrıca bir yetenek göstergesi olmuş. 

Çukur dizisinin en başarılı oyuncularından biri olarak yerini almıştır. Dizide ki karakterin görevi yada üstlendiği pozisyonla ilgili yorum yapmıyoruz sadece oyuncunun ne kadar başarılı bir şekilde rolüne adapte olabildiğini göstermeye çalışıyoruz. 

Oyuncu sıradan bir kağıt toplayıcısı dışında başka rollerde de gördüğünüz de arada ki yeteneği fark edeceksiniz.

İçerde dizisinin soğuk kanlı ama aşık tetikçisini oynarken bir o kadar da zeki karakteri ile DAVUT

İçerde dizisinin soğuk kanlı ama aşık tetikçisini oynarken bir o kadar da zeki karakteri ile DAVUT

Davut karakteri ile ekranlarda bizlerle buluşan Rıza Kocaoğlu burada sergilediği alışılmışın dışında ki performansı gerçekten göz doldurur türden. 

Oyuncu kadrosunun ne kadar güçlü olduğunu gördüğünüz de bu tür başarıların en üst seviyede görülmesi de normaldir. 

Bir anda çok ciddi bir role bürünüyor ve Celal babanın tetikçiliğini yaptığı sırada aynı anda aşık olan bir erkek, sevgili, koca da olabiliyor

Rıza Kocaoğlu hangi film ve dizilerde oynadı

Rıza Kocaoğlu’nun Oynadığı Bazı Filmler ve Diziler 

Çukur / Aliço  / 2017

İçerde  / Davut /  2016-2017

Dünyanın En Güzel Kokusu / Hakan / 2016

Karadayı / Kibrit Yasin / 2012-2014

Kuzey Güney / Ali Güntan / 2011-2012

Av Mevsimi / Asit Ömer / 2010

Ezel / Temmuz / 2009-2010

Emret Komutanım: Şah Mat / Obsesif Tuncay / 2006

Kuzenlerim / İrfan /2002 – 2004 

Bana Şans Dile / Bahadır / 2001

Filinta dizisinin psikopat Padre Celal'i

Filinta dizisinin psikopat Padre Celal'i

TRT ekranlarında ekrana gelen dizi de saçları kazınmış ve tam bir katilden çok psikopat görüntüsü ile ekranlarda karşımıza gelen oyuncu burada da yeteneğini konuşturuyor.

Karakteri gereği saç stili ve duruşu gerçekten oyuncunun üstesinden geleceği türden bir yetenekler karşılıyor.

İleri ki zamanlarda daha başarılı bir çok dizi de göreceğimiz oyuncunun daha kaç farklı karakter de görüneceğini bilemiyoruz ama gerçekten büyük bir yetenek olarak yeni karakterlerini de başaracağına inanıyoruz. 

Rıza Kocaoğlu kimdir Rıza Kocaoğlu karakteri Rıza Kocaoğlu dizileri Rıza Kocaoğlu filmleri aliço Rıza Kocaoğlu davut Rıza Kocaoğlu psikopat Rıza Kocaoğlu Rıza Kocaoğlu oyunculuğu Rıza Kocaoğlu analizi