Para her şeydir diyen Babil dizisi ilk tepkiler
Babil dizisi ile yeniden sahalara dönen Halit Ergenç'in efsanevi oyunculuğunu özlemiş olanlara gelsin diyoruz. Para üzerine kurulmuş bir dünyanın acımasızlığına vurgu yaparak izleyicilerine merhaba diye diziden kısa bir fragman ve kocaman bir yazı ile tepkileri izah edelim.

Babil dizi ve Halit Ergenç

Halit Ergenç'in oyunculuğu gerçekten takdire şayan bir ustalık. Oynamış olduğu diziler ve yeteneği saymakla bitmiyor. Alıştığımız diziler dışında kendi açılışını yapan ve daha ilk fragmanda hem sosyal medya da hemde TV karşında olanların olumlu yönden bir çok tepkisini aldı. 

Tabi burada önemli olan asıl soru dizinin konusu mu? yoksa oyunculuğuna özlem duyduğumuz Halit Ergenç mi?

Para her şey mi?

Dizinin konusu gereği para ile başlayan bu süreçte dünyada güçlü olmak ve yaşamak istiyorsanız para için sizinde bu savaşa katılmanız gerekiyor.

Dizide en dikkat çeken ayrıntı ise dünyanın bütün zenginliğini sadece 8 kişinin alması olarak ifade ediliyor. Geri kalan yaklaşım 5 milyar insan ise bu zenginlikten günlük ihtiyaçlarını almak için mücadele veriyor.

Bakalım dizinin konusu nasılmış;

İdealist bir ekonomi profesörü olan ( Halit Ergenç )  İrfan’ın hayatı, haksız yere işten atılması ve 7 yaşındaki oğlu Deniz’in hastalanmasıyla alt üst olur.

Kapılar birer birer yüzüne kapanırken, karısı Eda’nın çocukluk arkadaşları Egemen’den yardım istemesiyle İrfan kendisini hayal bile edemeyeceği karanlık bir maceranın içinde bulur. Evlenmek üzereyken ayrıldığı Büyük aşkı İlay’ın tehlikeli iş adamı Süleyman’ın sevgilisi olarak, ortaya çıkmasıyla birlikte, İrfan bu macerada aşması gereken birçok sınavla karşı karşıya kalacaktır. Bu macera da karşısına çıkan idealist genç kız Ayşe onun kurtarıcısı olabilecek mi?

Babil dizisi 1. bölüm ilk fragman

Babil dizisi en iyi dizi olmaya aday

Babil dizisi bu tarz bir konu ile devam ettiği sürece muhteşem bir çıkış yapacak ve onbinlerce hayran kitlesine sahip olacaktır.

Bizler ilk fragmanı ve Halit Ergenç'in oyunculuğunu çok beğendik ve tam puan verdik bakalım sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları